Příběh Nelinky

 

Příběh Nelinky

 

Březen 2017

O tom, že život není spravedlivý a že vážné zdravotní komplikace můžou postihnout opravdu každého jsme se přesvědčili bohužel na vlastní kůži. Po ukázkovém těhotenství a po týdnu přenášení si lékaři chtěli jen zkontrolovat, jak je miminko velké a přitom zjistili diagnózu, která nás bude provádět celý život – hydrocefalus s výrazným úbytkem mozkové tkáně. Vůbec jsme netušili, o co se jedná, ale z výrazu lékařů a z jejich počtu, kteří nevěřícně zírali na ultrazvuk jsme poznali, že je to vážné. Museli jsme sebrat všechny poslední síly, kterých moc nebylo a Nelinku dostat na svět. Císařský řez jsem nechtěla. Ani ne tak kvůli ošklivé jizvě, jako tomu, že jsem chtěla Nelince ukázat, že já taky umím bojovat, tak musí i ona.Po dvou dnech a žádném spánku se to podařilo. Nelinka byla od narození nádherné miminko. I lékaři se divili, že vypadá tak krásně s tak velkým nálezem. K jejich údivu i dýchala, pila, hýbala se. Jejich prognózy byly a dodnes z velké části nejsou příznivé. Po prvotní snaze se z nich dostat něco pozitivního jsem to vzdala a už nechtěla nic slyšet. Jsem toho názoru, že pokud se budu limitovat na to, že Nelinka nikdy nebude umět chodit, sama jíst nebo číst, tak se to opravdu stane. Já ale věřím v zázrak a snažím se mu jít naproti. S Nelinkou cvičíme Vojtovu metodu, chodíme na canisterapii, hipoterapii a chceme i pravidelně absolvovat lázně. Rozhodla jsem se totiž, že Nelinka chodit bude a taky bude schopna soběstačného a krásného života. Nelinka už prodělala 3 operace-shunt, oprava shuntu a endoskopickou operaci cysty, která se zvětšovala a tlačila na tkáň. Ve vývoji je výrazně opožděná, nicméně pokroky dělá. Momentálně nás kromě pohybu trápí očička. Nelinka pravděpodobně vidí, ale nedokáže zrakem sledovat. Je ale ještě šance, že se to zlepší. Ve spolupráci s centrem rané péče se snažíme Nelinku zrakově stimulovat. Využíváme taky léčitele. Něco mezi nebem a zemí určitě existuje. Otázku, proč se to stalo právě nám, se snažíme už nedávat. Nikam to nevede a nějaký důvod, proč si osud vybral právě nás, určitě je. Už teď nás to nesmírně obohatilo, přesměrovalo na jiné hodnoty života a s partnerem více stmelilo. Jsem si jistá, že nám a celému našemu okolí Nelinka dá ještě mnohem více. Tak nezbývá, než bojovat a cvičit a cvičit.

Leden 2018

V průběhu ledna nastoupila Nelinka na 3 týdenní rehabilitace v Neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Po 14 dnech bohužel musela pro laryngitidu cvičení přerušit, ale jen co bude fit, bude v rehabilitaci pokračovat. Zde je pár fotek ze cvičení:

 

Jak můžete Nelince pomoci?

Nelinka má za svých pár měsíců života má za sebou několik operací mozku a před sebou má náročnou léčbu. Rodiče nyní potřebují získat peníze na rehabilitaci a lázně, které by mohly Nelince usnadnit její cestu za zdravím.

Nelinčino číslo účtu u Asociace rodičů děti s DMO je 2600839327/2010

Finanční prostředky můžou rodiče používat na úhradu intenzivní rehabilitace a kompenzačních pomůcek.

Objednávky prosím zasílejte na e-mail: info@hydrocefalus.info

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří přispěli na Nelinčin účet. Všem, kteří přispěli částkou vyšší jak 200 Kč rádi darujeme Andělské náramky.

Andělské náramky pro Nelinku mohou vypadat například takhle:

 

 

 

 

12 komentářů u „Příběh Nelinky

  1. Anonym

   Moc dekujeme. S Nelinkou jsme prave v laznich, tak nas to urcite posune zase o krucek dopredu 😊

 1. Misa

  Drzim palce, at se Vam podari dosahnout vseho, cemu jdete naproti a jeste daleko vic..✊✊🍀🍀🍀Hodne zdravicka Nelince💖

 2. Kamila Špetová

  Přejeme co nejvic sil a odhodláni bojovat❤️
  Držíme palce ať se Nelince daří vyhrávat a být šťastná holčička.

 3. Lucie

  Hodně sil, jak Vám tak Nelince, doufám, že můj příspěvek bude jen kapkou v moři příspěvků 🙂

 4. Veronika K.

  Přejeme hodně zdravička a sil. I my jsme přispěli a doufám ze nás takových je víc

 5. Andrea

  Přejeme hodně sil a hlavně zdraví! Máme také holčičku s DMO, takže vím jak je to někdy těžké a hlavně si pořád člověk klade otázku, zda dělá maximum pro své dítě…Jste nám inspirací. Náramky jsou skvělý nápad, jeden se k nám právě dostal, aspoň taková malá pomoc od nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.